Skip to main content

Soutěž o luxusní míchanou whisky Johnie Walker Blue label

Konec soutěže
Celková cena výher
3599
Počet výherců
1
Přejít na web

Značkové destiláty a merchandise online

Specializovaný obchod s alkoholem

Johnnie Walker Blue je luxusní míchaná whisky. Obsahuje až šedesátileté sladové a obilné whisky. Unikátní vyzrálost, plná stavba i hedvábná a rašelinná chuť uspokojí i toho nejnáročnějšího znalce. Vyjadřuje autentický charakter prvních směsí 19. století. Množství lahví je omezeno a každá z nich má své osobní číslo. Whisky je balená v luxusní dárkové kazetě.

Whisky nápoj historicky velmi oblíbený a převážně spojován s úspěchem a mocí. Za kolébku tohoto nápoje lze považovat Irsko, odkud pochází i původní název whiskey. Whisky byla původně považována za nápoj chudoby, ovšem netrvalo dlouho a její chuť ocenili i ve vyšších vrstvách, dnes si tento nápoj vychutnáváme po celém světě. Dodnes se proto s originálním názvem whiskey setkáte jen u irské whiskey a whiskey z USA. Tvar whisky je používán pro destiláty ze Skotska, Walesu, Kanady a Japonska.

Pro výrobu dobré whisky potřebujeme tři základní suroviny, s jejichž kvalitou roste a padá kvalita whisky. Těmito surovinami jsou voda, kvasinky a ječmen. Ten prochází výrobou, která mimo jiné zahrnuje i sušení zrn nad kouřem z hořící rašeliny a dvou, někdy i trojnásobnou destilaci. Konečnou chuť a barvu whisky nabude až po několika letech zrání v dubových sudech. Tato trojice se týká hlavně skotských a irských whiskey. Například pro výrobu americké whiskey bývá použito více jak 50% kukuřice. Kanadské whisky jsou zase nejčastěji vyráběné převážně z žita.

Soutěžní otázka - Kolik stojí dopravné objednaného zboží po Praze?
Nyní stačí jen vybrat správnou odpověď a vyplnit soutěžní formulář.

Tato soutěž již skončila

Výherci
Vendula Š*******, Benešov

Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat.